Op de zonovergoten zondag van het 25ste Weekend van Voorschoten kwamen 130 oldtimer motorfietsen, auto’s, vrachtauto’s en (brom)fietsen naar Voorschoten. Een opmerkelijk bonte verzameling prachtige stukjes mobiel erfgoed, inclusief een aantal brandweerauto’s uit de wijde omgeving van Voorschoten.
Na het inschrijven bij een kopje koffie met cake op “Landgoed Voorlei” reden minstens 50 auto’s de puzzeltocht van 60 km door het Groene Hart. Locoburgemeester Paul de Bruijn reed mee met de Chevrolet Corvette Cabriolet van Frans van Vliet. Sommige van de deelnemende auto’s bleken onderweg wat last te hebben van de warmte (overkoken dus), maar iedereen is uiteindelijk thuis gekomen.
Vanaf 12 uur kwam iedereen naar het centrum om de klassiekers op te stellen in de Voorstraat en de Schoolstraat. De jury nam goed de tijd om al het moois te beoordelen, en rond half drie vond de prijsuitreiking plaats.
Eerste prijzen gingen naar een Sparta fiets met hulpmotor uit 1914!, een geblazen Armstrong Siddeley tweezitter en de Framo vrachtauto uit 1960 van de melkboer te Noordwijkerhout.
Ook vele niet-prijswinnaars waren meer dan de moeite waard om te bekijken. Bijvoorbeeld een Jensen Interceptor, een Ferrari (rood natuurlijk), de 6 cilinder Benelli motorfiets, een Renault 4CV decapotable origineel geleverd door Auto Haag, Citroëns in vele soorten en maten (waaronder 3 SM’s!), tweemaal een Saab 95 (de stationcar) enz. Op naar volgend jaar en wel op 15 september 2024. En niet om te klagen, maar het mag een fractie koeler.
NB. wat foto’s volgen jammer genoeg iets later. Nog even geduld dus.